Get Adobe Flash player
Edycje Letniego Festiwalu Kultury
Kalendarz Imprez
« < Maj 2024 > »
P W Ś C P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
fresh-web-buttons-full-customizablea_copy_copy

LFK 2011

Działania w ramach operacji: „Zorganizowanie cyklu wydarzeń kulturalnych, kulinarnych i rekreacyjnych w Dolinie Karpia na terenie Gminy Brzeźnica pod nazwą "Letni Festiwal Kultury - Brzeźnica 2011"” trwać będą w okresie od kwietnia do września 2011 r. Realizacja "Letniego Festiwalu Kultury w Brzeźnicy" rozpocznie się od podpisania umów na koncert zespołu muzycznego, zabezpieczenie nagłośnienia i oświetlenia oraz konferansjera do prowadzenie imprezy plenerowej. Również w kwietniu podpisana zostanie umowa na wydanie promocyjnej płyty z muzyką "Młodych talentów". Od maja rozpocznie się opracowanie logotypu imprezy, który znajdował się będzie na materiałach promocyjnych, przygotowane zostaną plakaty w ilości 200 szt, zakupione będzie 100 koszulek z logotypami oraz przygotowana matryca do bicia monet przez uczestników imprezy z zestawem 300 monet.   Równocześnie przygotowana zostanie strona internetowa projektu w celu jego promocji. Będzie ona zawierać program cyklu imprez a także galerie fotograficzne dokumentujące to wydarzenia.

"Letni Festiwal Kultury - Brzeźnica 2011" zainaugurowany zostanie w czerwcu jako impreza towarzysząca podczas trwających trzy dni „Dni Gminy Brzeźnica”. Odbędzie się wtedy koncert muzyki klasycznej. Natomiast w plenerze odbędzie się koncert zespołu muzycznego oraz w "Smakach Doliny Karpia" prezentować się będą panie z Kół Gospodyń Wiejskich z prezentacją kulinarno-promocyjną potraw z Produktu Regionalnego Województwa Małopolskiego - Karpia Zatorskiego. Panie prezentować będą również inne potrawy regionalne ze szczególnym uwzględnieniem smakowitych potraw z terenu gminy. Stoisko kulinarne przygotuje również jedno z Kół Gospodyń Wiejskich spoza Gminy Brzeźnica. Dla podtrzymania tradycyjnych niegdyś a dzisiaj ginących zawodów oraz ich promocji przygotowane zostaną warsztaty rękodzielnicze w zakresie koronkarstwa, bibułkarstwa, haftu, wikliniarstwa oraz wyrobu patchworków. Warsztaty wraz z „Artystycznym kiermaszem rękodzieła” przygotowane będą przez artystów z terenu Doliny Karpia. Do uczestnictwa w warsztatach zaproszeni zostaną uczestnicy imprezy, każdy będzie mógł spróbować wykonać haft, koronkę, dekoracje z bibuły czy wiklinowy kosz.  Na scenie zaprezentuje się Orkiestry Dęte działające przy OSP w Sosnowicach i Łączanch oraz zespół ludowy „Kumoszki” działający przy KGW w Paszkówce. Niewątpliwa atrakcją będą występy zespołów działających na terenie Doliny Karpia spoza Gminy Brzeźnica. Dodatkową atrakcją będzie pokaz wioski słowiańskiej. Podczas tej imprezy zaprezentowany zostanie folder poświęcony działalności KGW z terenu Gminy Brzeźnica oraz dokumentujący dorobek pań w zakresie rękodzieła artystycznego i działań kulinarnych. Odbiorcami tych prezentacji będą mieszkańcy gminy oraz turyści. Dla amatorów wędkarstwa zorganizowane zostaną Integracyjne Zawody Wędkarskie Doliny Karpia” na łowisku w Paszkówce. Pozostałe działania obejmować będą koncert muzyki etnicznej charakterystycznej dla województwa małopolskiego, który odbędzie się w  sierpniu lub wrześniu 2011 r.

W wyniku realizacji operacji „Zorganizowanie cyklu wydarzeń kulturalnych, kulinarnych i rekreacyjnych w Dolinie Karpia na terenie Gminy Brzeźnica pod nazwą "Letni Festiwal Kultury - Brzeźnica 2011” powstaną rezultaty zarówno materialne jak i niematerialne. W czasie realizacji projektu powstanie: 100 koszulek z nadrukiem logotypów, 300 monet upamiętniających festiwal, 500 egzemplarzy folderu oraz płytą CD z nagraniem Młodych talentów. Materiały te będą służyć  nie tylko do promocji projektu ale także całej Doliny Karpia.

Operacja polegająca na „Zorganizowanie cyklu wydarzeń kulturalnych, kulinarnych i rekreacyjnych w Dolinie Karpia na terenie Gminy Brzeźnica pod nazwą "Letni Festiwal Kultury – Brzeźnica 2011"” łączyć się będzie z projektami realizowanymi na terenie gminy Brzeźnica i Doliny Karpia. Do tych projektów zaliczyć bez wątpienia należy: „Dni Gminy Brzeźnica” - projekt realizowany przez Gminę Brzeźnica i Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy oraz  Festiwal Doliny Karpia realizowany przez Stowarzyszenie Dolina Karpia na obszarze wdrażania LSR. W zakresie promocji produktów regionalnych impreza jest doskonałym uzupełnieniem odbywających się w Gminie Brzeźnica, corocznie, spotkań przy stołach wigilijnych i wielkanocnych oraz gminnych dożynek. W innym przedsięwzięciu dla wędkarzy, jak co roku, odbędą się spławikowe zawody wędkarskie na wodzie płynącej na kanale Łączany - Skawina. W projekcie uczestniczą partnerzy, którymi są ośrodki kultury z Zatora i Tomic. Swoim zasięgiem cykl imprez obejmuje teren całej gminy a zawody wędkarskie promują łowiska w Paszkówce i na kanale Łączany -Skawina przeznaczone są dla zawodników z całej Doliny Karpia jak również gości spoza jej granic. Realizacja projektu ma przyczynić się do pełniejszego zaprezentowania walorów tej części Doliny Karpia zarówno pod względem produktu regionalnego, rękodzieła artystycznego, zagospodarowania zbiorników wodnych jak i zaprezentowanie dorobku artystycznego innych gmin Doliny Karpia.

.
 
LFK Brzeźnica 2013

 wystawa prac Anny Kowal maxi1

LFK przestrzenie sztuki maxi1

LFK Brzeźnica 2012
ftdk 2012
 
koncert_orkiestry_z_wadowic_maxi1
 
LFK plakat maxi1
 
LFK Brzeźnica 2011
letnifk_maxi1
integracyjne_spawikowe_maxi1
koncert_maxi1
 
 
LFK Brzeźnica 2010
lfk_dgb

koncert_brzez

muz_dawna

koncert_w_marcyporbie_baner_na_stron