Get Adobe Flash player
Edycje Letniego Festiwalu Kultury
Kalendarz Imprez
« < Czerwiec 2024 > »
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
fresh-web-buttons-full-customizablea_copy_copy

Letni Festiwal Kultury "PRZESTRZENIE SZTUKI"

LFK 2013 maxi1Tegoroczne obchody Letniego Festiwalu Kultury „Przestrzenie Sztuki”, który odbył się w niedzielę 30 czerwca 2013 r. w Amfiteatrze w Brzeźnicy obfitowały w moc atrakcji. Dla mieszkańców Gminy Brzeźnica i przyjezdnych gości przygotowane były stoiska promujące lokalnych rękodzielników: stoisko wikliniarskie, gdzie można było nauczyć się wyplatania koszyków, stoisko decupage, gdzie można było spróbować ozdabiać różne przedmioty, stoisko hafciarskie, gdzie można było popróbować niełatwej sztuki haftu.

.

Odwiedzający stoisko afrykańskie mogli pomalować twarz, zrobić własną biżuterię i kolorowe warkoczyki. Panie z KGW Brzeźnica zapraszały do stoiska z potrawami regionalnymi, na którym można było skosztować m.in. chleb ze smalcem, ogórki kiszone, karpia wędzonego, sernika, drożdżowego ciasta oraz soku miłosnego z bzu. Można było również zaglądnąć na stoisko z różnego rodzaju serami, które wytwarzają państwo Bryniarscy z Marcyporęby. Stoisko „Stowarzyszenie Dolina Karpia” prezentowało możliwość pozyskania środków finansowych dla sektora publicznego, gospodarczego i społecznego ze środków Programu Operacyjnego RYBY oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich OŚ 4 LEADER.

 

Na scenie Amfiteatru zaprezentował się zespół wokalny "Damy Radę” z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, który pod opieką Stanisławy Kucharczyk wykonał krótka wiązankę piosenek znanych i lubianych. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. „Calineczka” w wykonaniu grupy „Pszczółki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Przedszkola Samorządowego w Brzeźnicy pod opieką Ewy Piętoń. Kolejnymi uczestnikami koncertu talentów byli: Magdalena Garlej, która zagrała na gitarze i zaśpiewała utwory „Andantino”, „Dzwonki” i „Opadły mgły” pod opieką Sławomira Kowalczyka, zespoły taneczne „EXTREME” i „FRESH” z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy pod opieką Arlety Marszalik, zespoły taneczne „X-DANCE”, „TWIST”, „FANTAZJA”, „TIP-TOP” z Gminnego Ośrodka Kultury w Spytkowicach pod opieką Arlety Marszalik, pary taneczne: klasa F - Aleksandra Frydrych – Maksym Adamus (Jive), klasa E – Patrycja Osińska – Bartłomiej Ciernia (Cha-cha) pod opieką Joanny Szewczyk oraz zespół taneczny „DANCE STEP” z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy pod opieką Joanny Szewczyk. Zgromadzona publiczność mogła również obejrzeć bardzo energetyczny pokaz ZUMBY, czyli połączenia fitness z tańcami latynoskimi w wykonaniu Marzeny Pietkiewicz i jej podopiecznych, które systematycznie uczęszczają na zajęcia – co było widać. Pani Marzena zaprosiła również publiczność do wspólnego tańca ZUMBY, co zostało przyjęte z entuzjazmem.

W czasie trwania Letniego Festiwalu Kultury dzieciaki i młodzież mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji w postaci: dmuchanego zamku, trampoliny, eurobungy i pływających kul. Podczas występów na scenie chętne dzieciaki brały udział w Warsztatach Twórczego Myślenia „Zrób sam coś boś nie łoś” Plastik is the best. Pod okiem Iwony Wacław dzieci wykonywały rybki, żółwie, muszelki i roślinność wodną właśnie z plastikowych butelek. Efektem końcowym warsztatów była instalacja przestrzenna pod tytułem „STAW”.

Po występach scenicznych na płycie Amfiteatru wystąpiła Kapela Góralska „Baciarka”, która do późnych godzin wieczornych bawiła publiczność. Na sam koniec Letniego Festiwalu Kultury zaprezentował się zespół „Pieprz i Wanilia”.

 

Poprawiony (czwartek, 04 lipca 2013 11:56)

 
LFK Brzeźnica 2013

 wystawa prac Anny Kowal maxi1

LFK przestrzenie sztuki maxi1

LFK Brzeźnica 2012
ftdk 2012
 
koncert_orkiestry_z_wadowic_maxi1
 
LFK plakat maxi1
 
LFK Brzeźnica 2011
letnifk_maxi1
integracyjne_spawikowe_maxi1
koncert_maxi1
 
 
LFK Brzeźnica 2010
lfk_dgb

koncert_brzez

muz_dawna

koncert_w_marcyporbie_baner_na_stron